Jaka alternatywa do firanek?

Tradycyjne firanki są coraz częściej zastępowane nowoczesnymi systemami okiennymi, takimi jak rolety czy plisy. Zalet takich osłon okiennych jest bardzo wiele. Nie zbierają tyle kurzu co firany, co jest ważne dla alergików, można je dopasować do rożnego rodzaju okien, nawet o niestandardowych rozmiarach, skośnych i poddaszowych. Ponadto optycznie powiększają pomieszczenie, eksponując parapet, który w takim przypadki może pełnić funkcje dekoracyjnej półki z roślinami czy figurkami ceramicznymi.

Plisy okienne nowoczesnym rozwiązaniem?

Zdecydowanie tak. Takie systemy osłaniania okien doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych zarówno w surowym stylu industrialnym, pełnym kolorów stylu boho czy przytulnym stylu skandynawskim. Style klasyczne i nowoczesne doskonale skomponują się z plisami, które powinny być dokładnie dobrane do charakteru użytkowanych pomieszczeń. Rolety plisowane mają wszechstronne i uniwersalne zastosowanie, ponieważ można je dopasować do każdego rodzaju okna, a zwłaszcza nietypowego jak okno dachowe. Dzięki precyzyjnie opracowanej konstrukcji i wygodnym i praktycznym prowadnicom doskonale osłaniają całe okno, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Jakie są zalety rolet plisowanych?

W porównaniu do tradycyjnych firanek takie systemy osłaniania mają zdecydowanie więcej zalet użytkowych. Dzięki zamontowaniu ich w pomieszczeniu można precyzyjnie regulować poziom nasłonecznienia poprzez wysokość plisy, a także stworzyć nastrój intymności poprzez całkowite zaciemnienie. Rolety plisowane są antystatyczne i zapobiegają osiadania się kurzu, co sprawia, że warunki klimatyczne w pomieszczeniu są zdrowsze, niż w przypadku gdyby wisiały w oknach firanki. Ponadto takie rolety są łatwe do utrzymania w czystości i komfortowe w użytkowaniu. Dzięki temu, że są sztywne i stabilne doskonale dopasowują się do okien. Takie systemy okienne są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także pięknie się prezentują.
Przekonaj się sam. https://rolety-krakow.pl/produkty/plisy/

Udostępnij