Jak czyścić rolety i plisy

Generalne porządki podczas których myjemy okna wymagają także odświeżenia różnych osłon okiennych, takich jak rolety i plisy. Wykonane są one zazwyczaj z mocnego i wytrzymałego materiału, tak więc doprowadzenie ich do idealnej czystości nie powinno nastręczać żadnego problemu. Odkurzanie, czyszczenie na mokro czy pranie to działania, które mają na celu doprowadzenie osłon okiennych do stanu doskonałej kondycji. Czyste rolety plisowane są wizytówką naszego domu dlatego ważne jest aby były estetyczne pod względem higienicznym.

Jak czyścić rolety plisowane?

Ten rodzaj systemów osłaniania okien jest wyjątkowo wygodny do czyszczenia i konserwacji. Najpierw trzeba oczyścić je z wierzchniej warstwy kurzu i innych zanieczyszczeń, a następnie przystąpić do prania. W zależności od rodzaju tkaniny można zrobić pranie na mokro, nie zdejmując plis, albo je zdemontować i wyprać w całości. Demontaż plis jest stosunkowo łatwy i prosty, ponieważ wystarczy złożyć plisę i ja delikatnie wyjąć z systemu montażowego. Następnie należy ją umieścić w wannie lub pod prysznicem i wyprać ręcznie w niezbyt gorącej wodzie z dodatkiem łagodnych środków piorących. Trzeba oczywiscie rozwinąć plisę by detergent dotarł we wszystkie jej zagłębienia, a następnie ją spłukać czystą wodą.

Jak czyścić inny rodzaj rolet?

Oprócz plis na rynku mamy dostępne inne rodzaje rolet, takie jak rzymskie czy tekstylne wewnętrzne. Doprowadzenie takich przysłon do stanu idealnej czystości jest możliwe przy użyciu różnych metod, które uzależnione są od rodzaju tkaniny z jakiej zostały wykonane. Najbezpieczniejszym sposobem jest dokładne odkurzenie i czyszczenie na sucho lub wilgotną ściereczką z mikrofibry, ponieważ wtedy mamy pewność, że tkanina się nie zdeformuje pod wpływem wody. Można też ją przetrzeć wilgotną gąbką z dodatkiem delikatnego detergentu. Tkaniny są zazwyczaj impregnowane specjalnym środkiem, który niweluje osiadanie kurzu i zanieczyszczeń.
Najlepszej jakości systemy do osłony okien mamy w naszej ofercie. Zapraszamy na https://rolety-krakow.pl/produkty/rolety-tekstylne-wewnetrzne/

Udostępnij